Путин: Државите членки на НАТО ќе бидат идните победници на Евровизија во 1 пакет

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА Е САТИРИЧНА ИЗМИЛИЦА СИТЕ СЛИЧНОСТИ СЕ СЛУЧАЈНИ Рускиот претседател Владимир Путин моментално е на врвот на својата моќ па на западно европските земји […]

Нова вест: Ограбени полицајци додека биле на должност им недостасуваат пендраците МВР ги бара сторителите

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА Е САТИРА СИТЕ СЛИЧНОСТИ СЕ СЛУЧАЈНИ Алиса од земјата на чудата треба уште да учи затоа што е вистински аматер во споредба со […]

МВР спречи инцидент од поголеми размери на овогодинешната парада на гордоста учесник на парадата истурил голема количина на лубрикант пред политичарите

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА ПОДОЛУ Е 100 % САТИРИЧНА ИЗМИСЛИЦА ОВА СЕ НЕМА СЛУЧЕНО ВО РЕАЛНОСТА Под мотото „Излези за љубов! Достоинство. Еднаквост. Правда.“, денеска во Скопје […]

НАСА заинтересирана за телфонот на Пендаровски: Конечно ќе можеме да патуваме низ универзумот без проблеми

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА Е 100% САТИРИЧНА ИЗМИСЛИЦА СИТЕ СЛИЧНОСТИ СЕ СЛУЧАЈНИ Како што ни јавуваат извори блиски до Американската вселенска агенција, НАСА (добро Лаци од Радовиш […]

Ковачевски и Спасовски Фрапирани до даска:Како не му беше срам пак да избега ако беше храбар требаше да си одлежи

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА Е САТИРИЧНА ИЗМИСЛИЦА СИТЕ СЛИЧНОСТИ СЕ СЛУЧАЈНИ!!! Сегашните најсилни луѓе од владеачката гарнитура Спасовски и Ковачевски останале целосно фрапирани и збунети од дрската […]

8те пратеници: Подготвени сме на Кирил Петков да му помогнеме да ја врати владата

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА Е САТИРИЧНА ИЗМИЛИЦА СИТЕ СЛИЧНОСТИ СЕ СЛУЧАЈНИ!!! Осумте пратеници односно сега веќе поранешни пратеници решија своите услуги да ги продаваат на Балканскиот полуостров […]

Мукоски: Ковачевски ако ми кажеше навреме јас ќе му ги отворев вратите кон ЕУ зарем ќе чека Бугарија да му ги отвори вратите кон ЕУ

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА Е САТИРА СИТЕ СЛИЧНОСТИ СЕ СЛУЧАЈНИ Денес и официјално поради инаетот и нелогичните барања на Бугарија вратите на ЕУ останаа затворени за Македонија. […]

Најнова Вест Спасовски: Ненадејно ни побегнаа доказите против Груевски но распишавме меѓународна потерница

СТАТИЈАТА ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Е САТИРА СИТЕ СЛИЧНОСТИ СЕ СЛУЧАЈНИ!!! Најнова вест која што ја добивме во моментов е дека доказите кои што биле собрани за […]

Русија се повлече, Путин се извини: „Славјанка може да нè изеде“

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Е САТИРИЧНА ИЗМИСЛИЦА СИТЕ СЛИЧНОСТИ СО ДЕНЕШНАТА РЕАЛНОСТ СЕ СЛУЧАЈНИ!!! Претседателот на Руската федерација, Владимир Путин, вечерва имаше вонредно обраќање до […]

Бугарските историчари бараат во Македонија да се смени тврдењето дека Бугарија била дел од ЕУ. Денес е 23 Јуни 2374 година

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА Е САТИРИЧНА ИЗМИСЛИЦА СИТЕ СЛИЧНОСТИ СЕ СЛУЧАЈНИ. Денес е 2374 година на Македонскиот полуостров има голема импрерија која се протега од Солун и […]

Макрон го советувал Ковачевски како да се заобиколи Бугарија и да се отворат вратите на ЕУ

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Е САТИРИЧНА ИЗМИСЛИЦА Започна самитот Западен Балкан ЕУ во Брисел. Бидејќи како бомба одекна штетниот предлог од Франција со кој се […]

Османи: Новиот амбасадор со Македонско потекло се меша во внатешните работи на Македонија

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Е 100 ПРОЦЕНТИ САТИРИЧНА ИЗМИСЛИЦА Македонија пред некое време долбила нов амбасадор од една земја членка на ЕУ новиот амбасадор кој […]

Германски експерт: Политичарите од Македонија се светски феномен им нема конкуренција никаде на друго место

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Е 100 % САТИРИЧНА ИЗМИСЛИЦА Германски експерт и политиколог го спремил својот трет докторат кој гласи „Политичарите од Македонија се светски […]

Макрон прднал од среќа пред Петков и Радев кога ја видел нивната понуда а Македонија ќе почека наредна прилика – САТИРА

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Е 100 % САТИРИЧНА ИЗМИСЛИЦА СИТЕ СЛИЧНОСТИ СЕ СЛУЧАЈНИ Македонија повторно нема среќа да добие датум за преговори, затоа што Макрон […]

Членовите на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ минуваат низ критичен и опасно тежок период.

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Е САТИРА СИТЕ СЛИЧНОСТИ СЕ СЛУЧАЈНИ По распаѓањето на поранешна СФРЈ во Македонија се создаде повеќе партиски демократски систем на политичко […]

Ковачевски: Мојот став за францускиот предлог ќе го споделам тогаш кога Али ќе ми каже кој е тој

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Е САТИРА СИТЕ СЛИЧНОСТИ СЕ СЛУЧАЈНИ Лажната вест што ја раширија сомнителни портали, според кои највисоките владини функционери сѐ уште немаат […]

Спасовски: Тајната полиција ми потвди дека Груевски бил на протестот вечерва

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Е 100 ПРОЦЕНТИ САТИРИЧНА ИЗМИСЛИЦА Вечерва најголемата партија во Македонија организираше протестен митинг на кои имаше големо присуство. Секогаш кога некоја […]

Од владата не се плашеле од протестот затоа што си набавиле памперс навреме

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА Е САТИРИЧНА ИЗМИСЛИЦА СИТЕ СЛИЧНОСТИ СЕ СЛУЧАЈНИ!!! Денес односно вечерва опозициската коалиција предводена од ВМРО ДПМНЕ организираше протестен митинг на кои за воља […]

Пробиен тунелот Градско Прилеп Владата дополнително ќе закаже термин за чочекот

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Е САТИРИЧНА ИЗМИСЛИЦА СИТЕ СЛИЧНОСТИ СЕ СЛУЧАЈНИ Денес официјално е пробиен еден од двата тунела на експресниот пат Градско Прилеп кои […]

Ф 35 пристигна во Македонија утре веднаш започнува да прска против сибирски комарци

НАПОМОНА СТАТИЈАТА ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Е 100 % САТИРИЧНА ИЗМИСЛИЦА На нашиот воен аеродром блиски до главниот град Скопје денеска слета врвнот дострел на воената технологија […]

Се покачи цената на бурекот од владата кажаа дека причината за покачувањето е Јанко Илковски

Цените вртоглаво отидоа нагоре буквално се се покачи и народот во Република Македонија стана шампион во економска гимнастика затоа што го растега својот буџет како […]

Спасовски: Денес пронајдовме гулаш во затворот тоа е доказ дека Груевски има вработено тајна полиција во затворот

Полициски службеници од повеќе оддели во координација со надлежен јавен обвинител од ОЈО Скопје, а во координација со Управата за извршување на санкции, спроведоа координирана […]

МВР Спроведува истрага: Естрадниот Уметник Ирена Спасовска фатена на дело како организира шверц на камили

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Е САТИРА СИТЕ СЛИЧНОСТИ СЕ СЛУЧАЈНИ Во нашата мила и напатена Македонија, буквално имаме борба за преживување и доколку се пружи […]

Бочварски: И покрај поскапувањата, цената на патарините на автопатот Охрид-Кичево ќе остане иста

Одлични вести пред стартот на летните одмори ни доаѓаат од Владата на Нашата Земја, поточно од Министерот за транспорт и врски, Благоја Бочварски, кој денес […]

ЕУ ќе организира наградна игра за Македонија и за македонските граѓани со 5 добиени вета ќе добиеме гратиз високо квалитетна корпа

Со право може да се каже дека Република Македонија е рекордер за во гинис кога станува збор за чмаење бо ЕУ чекалната. 99,99% Бугарија нема […]

Стојанче Ангелов скокнал во Вардар за да ја стави тензичната ситуација под контрола

Новонастанатата ситуација во нашиот главен град Скопје е многу тензична и институциите бараат решение за големиот проблем Иако од МВР Сеуште немаат официјално потрврдено сепак […]

Ковачевски: Британија излезе од ЕУ за да и отвори место на Македонија сега чекаме и Германија да излезе

Премиерот Ковачевски повторно брилијира. Овој пат тој изјави дека излезот на Велика Британија од Европската Унија отвори слободно место за Македонија да стане членка на […]

EfIhjEhiVZjACvmw