Friday, March 5, 2021

Latest Blog

ХАОС НА АЕРОДРОМОТ ВО СКОПЈЕ
МАКЕДОНИЈА

ХАОС НА АЕРОДРОМОТ ВО СКОПЈЕ

Хаос на скопскиот аеродром, пренесува телевизија Алфа. Револтирани и бесни патници денеска не можеа да ги чекираат купените карти. И покрај тоа што голем дел од нив имаа и странска работна виза, но и европски пасош…

ШОКАНТНО ОДКРИТИЕ НА КАРАКАМИШЕВА
МАКЕДОНИЈА

ШОКАНТНО ОДКРИТИЕ НА КАРАКАМИШЕВА

„Ме интересира дали се јави Шекеринска да лоцира фантоми гласачи во Избирачкиот список, колку беа последниот пат, пола милион, така?“, пишува на својот ФБ профил проф. д-р Тања Каракамишева – Јовановска. ЦЕЛАТА СТАТИЈА МОЖЕТЕ ДА ЈА ПРОЧИТАТЕ…