Friday, March 5, 2021
МИЦКОСКИ ЗА РЕКЕТИРАЊЕТО
МАКЕДОНИЈА

МИЦКОСКИ ЗА РЕКЕТИРАЊЕТО

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски и носителот на кандидатската листа во Петтата изборна единица на коалицијата „Обнова за Македонија“ Игор Дурловски денеска беа во Дебар од каде порачаа дека во програмата на ВМРО-ДПМНЕ има мерки…

НОВ ПОЛИТИЧКИ СКАНДАЛ ВО МАКЕДОНИЈА
МАКЕДОНИЈА

НОВ ПОЛИТИЧКИ СКАНДАЛ ВО МАКЕДОНИЈА

Министерот за надворешни работи Никола Димитров ширел лажни вести кога јавно на телевизија тврдел дека вториот на листата на кандидати на опозицијата во изборната единица 5 Антонио Милошоски избегнувал да прими покана за на суд,…

РАСПАЛИ АЛЕКСАНДАР РУСЈАКОВ
МАКЕДОНИЈА

РАСПАЛИ АЛЕКСАНДАР РУСЈАКОВ

Започна предизборната ковид-кампања и очигледно ќе биде „бомбастична“. Веќе сум ви пишал, јас не ги слушав ни оние „бомби“ кога го рушеа ВМРО-ДПМНЕ, ниту овие сега. Едноставно е. Тогаш знаев дека „бомбите“ се дел од…

ХАОС НА АЕРОДРОМОТ ВО СКОПЈЕ
МАКЕДОНИЈА

ХАОС НА АЕРОДРОМОТ ВО СКОПЈЕ

Хаос на скопскиот аеродром, пренесува телевизија Алфа. Револтирани и бесни патници денеска не можеа да ги чекираат купените карти. И покрај тоа што голем дел од нив имаа и странска работна виза, но и европски пасош…

ШОКАНТНО ОДКРИТИЕ НА КАРАКАМИШЕВА
МАКЕДОНИЈА

ШОКАНТНО ОДКРИТИЕ НА КАРАКАМИШЕВА

„Ме интересира дали се јави Шекеринска да лоцира фантоми гласачи во Избирачкиот список, колку беа последниот пат, пола милион, така?“, пишува на својот ФБ профил проф. д-р Тања Каракамишева – Јовановска. ЦЕЛАТА СТАТИЈА МОЖЕТЕ ДА ЈА ПРОЧИТАТЕ…