August 9, 2022

Ѓоковиќ повторно во притвop, овој пат на непозната локација

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер на светот, повторно е во притвор, но овој пат не во имигрантскиот хотел Парк.
Најдобриот тенисер на светот во раните утрински часови го напушти сместувањето кое го изнајми при пристигнувањето во Мелбурн, а потоа беше испрашуван од имиграционите службеници.

По завршувањето на обврските кон службениците за имиграција, Ѓоковиќ е одведен во канцеларијата на неговите адвокати, каде што ќе води судење, но нема да се појави.

Најдобриот тенисер на светот остатокот од денот ќе го помине во притвор на неименувана локација за да го избегне медиумското внимание, а во недела наутро или во сабота навечер во наше време ќе биде со адвокатите кога, се надеваме, крајот на оваа десетдневна драма. Извор: инфомакс.мк

EfIhjEhiVZjACvmw