October 20, 2021

tvvesti.com

секогаш проверени информации

Скопјанец се удави во Преспанското Езеро

Скопјанец денеска се удави во Преспанско Езеро. Неофицијално, станува збор за 65-годишен маж, кој бил пронајден мртов.

По него била организирана потрага откако исчезнал додека пливал во езерото.

Несреќата се случила на плажата “Сливница”, каде веднаш била повикана екипа на Итната медицинска помош, а лекарите ја констатирале смртта на скопјанецот. Извор: сител.мк