January 21, 2022

tvvesti.com

секогаш проверени информации

25 годишник си земал 2,7 милиони од пошта еве ги деталите

Полицијата во Белград го уапси У. К. (25) осомничен дека денес ја ограбил поштата во белградската општина Вождовац и одзел 2,7 милиони динари, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Се сомнева дека со закана со пиштол од вработените во поштата зел 2,7 милиони динари што полицијата ги пронашла кај него, како и пиштолот со кој го сторил тоа дело, пренесува Бета.

Осомничениот бил притворен до 48 часа и тој ќе биде изведен во надлежното обвинителство, заедно со кривична пријава. Извор: инфомакс.мк