September 16, 2021

tvvesti.com

секогаш проверени информации

(Фото+Видео) Чoвeк e пpeгaзeн нa пeшaчки нa бyлeвapoт „Климент Охридски“

Тешка сообраќајна несреќа на булеварот Климент Охридски наспроти Црвен Крст во Скопје, во која човек беше прегазен на пешачки премин од автомобил.

Лицето со тешки телесни повреди со возило на брзата помош итно е пренесен во болница. Полицијата врши увид на местото на несреќата и сообраќајот е во застој.

Видео линкот може да го погледнете ТУКА. Извор: инфомакс.мк