December 8, 2023

ХУМОР И САТИРА

ХУМОР, САТИРА И ЗАБАВА

ВООРУЖЕНА ДРАМА НА ПАТАРИНАТА СКОПЈЕ-ВЕЛЕС: Имало и пукање- ова се деталите

На 05.07.2021 во Велес од полициски службеници од СВР Велес лишени од слобода се И.Д.(29) и П.Б.(42), двајцата од Прилеп, бидејќи во 19.55 часот кај наплатна рампа на автопат А1 Скопје-Велес, при обид за сопирање и контрола на патничко возило „ауди А3“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од И.Д., П.Б, кој бил негов сопатник вперил пиштол кон полициските службеници, а во обид да избегаат ја оштетиле наплатната рампа.

Полициските службеници испукале предупредувачки куршуми, а повредени лица нема.

Известен е Јавен обвинител и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок. Извор: курир.мк

EfIhjEhiVZjACvmw