November 30, 2021

tvvesti.com

секогаш проверени информации

Бугарскиот новинар и сопственик на агенцијата БГНЕС, Љубчо Нешков, во телевизиско интервју изнесува шокантно тврдење дека Бугарија е државата која му помогнала на Зоран Заев и СДСМ да дојдат на власт.

Ова тврдење Нешков го изнесува на бугарската телевизија во емисија каде се зборува токму за македонско-бугарските односи.

Видеото беше објавено на социјалната мрежа Твитер. Погледнете за што станува збор: Видеото погледнете го ТУКА Извор: курир.мк