January 21, 2022

tvvesti.com

секогаш проверени информации

Видео: Вистински хаос во главниот град Скопје, еве ги деталите

Вистински хаос се случувал вечерва кај спортскиот центар „Борис Трајковски“ откако таксист со своето возило удирал во паркирани автомобили, рекламни паноа, огради.

Според првичните информации, возачот бил под силно дејство на алкохол.

Засега нема пријави за повредени лица. Очевидци за „Инфомакс“ велат дека среќна околност е што автомобилот на таксистот престанал да работи поради оштетувањата, во спротивно веројатно би продолжил со дивеењето.

Полиција и Брза помош се на лице место. Видеото можете да го погледнете ТУКА Извор: инфомакс.мк