October 7, 2022

ПОВТОРНО ЦИРКУЗИ ВО СОБРАНИЕТО – СЕ ИЗГЛЕДА КАКО ХУМОРИСТИЧНА ТВ СЕРИЈА

Во услови на пандемија, кога дневниот просек на новозаболени е 800 лица, а просекот на починати од последици на вирусот е 30 лица, само идиот со потпросечна интелегеннција, без емпатија и непочитувач на законот би облекол сканфандер – кој патем кажано штити од зараза, но не ги штити другите од заразување – и би се упатил во Собрание каде постои можност да ги зарази сопствените колеги, со една и единствена цел – правење драма и политички поени.

Пратеничката од редовите на СДСМ Бисера Костадиновска – Стојчевска која е позитивна на КОВИД19 и со решение на изолација, пристигнала во Собранието на Р.Македонија во скафандер. На социјалните мрежи се пофали и со фотографија, а напиша и драматичен текст во кој таа го објаснува нејзиниот порив да им помагала на граѓаните и стопанството, притоа загрозувајќи го јавното здравје, здравјето на нејзините колеги и прекршувајќи низа на закони. Целата статија прочитајте ја ТУКА Извор: инфомакс

EfIhjEhiVZjACvmw