(Видео) Cтpaвична снимка од внатрешноста на Глобал

(Видео) Cтpaвична снимка од внатрешноста на Глобал

Вчера по 23 часот избувна голем пожар во трговскиот центар „Глобал“ во Струмица. Големиот пожар зафати четири продавници на приземјето и се прошири кон првиот кат, а пожарникарите со големи напори успееја да го стават под контрола и засега не дозволуваат да се прошири на другите продавници.

Според очевидци, пожарот избувнал по 23 часот и веднаш се проширил. На местото на пожарот има голем број граѓани, а повеќе полициски возила го обезбедуваат просторот околу ТЦ „Глобал“, како и возила на првата помош.

Во моментов, пожарот се прошири на тезгите во пазарот, во приземјето, односно во внатрешниот дел од трговскиот центар, каде се сместени поголем број на тезги.

Пожарот кој претходно ги зафати неколкуте дуќани од надворешната страна е локализиран. Засега нема повредени, а само на еден граѓанин побарал помош од медицинските екипи, најверојатно од претрпен шок од пожарот.

Погледнете како од внатре изгледаше пожарот. Целата статија и видеото ТУКА Извор: infomax.mk

Uncategorized