Јелена Јовановa се огласи по силниот земјотрес во Загреб: „За 60 секунди бев облечена и надвор“

Јелена Јовановa се огласи по силниот земјотрес во Загреб: „За 60 секунди бев облечена и надвор“

Земјотрес со јачина со 5.2 степени според Рихтер вчера (28.12.2020) ја погоди Хрватска

Епицентарот на потресот бил на околу 50 километри југоисточно од главниот град Загреб.

Македонската актерка Јелена Јованова која заедно со своето семејство живее во Загреб се огласи по силниот земјотрес.

„За 60 секудни бев облечена и излезена надвор. Минатиот пат ми требаа 180 секунди. Напредок. Браво. Значи доста. Доста. П.С. Добро сме. Фала ви луѓе“, напиша актерката.

Потсетуваме, Јелена е во брак со актерот Стјепан Периќ, а во јуни оваа година актерката за првпат се реализираше во улогата на мајка и го доби синот Јаков. Извор: kurir.mk

Uncategorized