March 31, 2023

tvvesti.com

ХУМОР, САТИРА И ЗАБАВА

МИЦКОСКИ ЗА РЕКЕТИРАЊЕТО

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски и носителот на кандидатската листа во Петтата изборна единица на коалицијата „Обнова за Македонија“ Игор Дурловски денеска беа во Дебар од каде порачаа дека во програмата на ВМРО-ДПМНЕ има мерки кои гарантираат безусловна правда и нула толеранција на корупцијата.

Целата статија прочитајте ја ТУКА

EfIhjEhiVZjACvmw