September 21, 2023

tvvesti.com

ХУМОР, САТИРА И ЗАБАВА

Бајден: Пред да се сретнам со Ковачевки и Османи длабоко под земја ги закопав сите свои парички за секој случај што си е сигурно си е сигурно

На Самитот на НАТО во литванскиот град Вилнус македонскиот премиер Димитар Ковачевски кратко разговарал со американскиот претседател Џо Бајден.

Средбата иако била многу кратка сепак била со највисок степен за безбедност поради блискоста на Ковачевски и Бајден.

За што точно било разговарано сега за сега немаме детални информации но наводно Бајден бил многу нервозен имал трема и се потел.

Нашиот дописник од самитот поранешен жител на Трампов Велес сепак успеа да земе некакви детали од Бајден за средбата со нашиот премиер.

Бајден: „ Абе момече кога разбрав дека си од Трампов Велес косата ми се крана одма да бидам рален али се е ок ке ти дадам декали од разговорот епа вака сега јас неколку недели знаев дека Вашиот премиер и неговиот министер за надворешни работи ќе дојдат со мене да се поздрават и затоа прва работа што направив е сите мои парички ги закопав длабоко под земја на тајана локација затоа што турскиот претседател една ми рече БАЈДЕНЧО КОГА ТОГАШ ЌЕ СЕ СРЕТНЕШ СО ПРЕМИРОТ НА МАКЕДОНИЈА НО ЕДНО ЗАПАМЕТИ КОЈ И ДА ИМ Е ПРЕМИЕР ЗАКОПАЈ ГИ ПАРИТЕ ЗАТОА ШТО ЌЕ ТЕ ОДЕРАТ ДО ГОЛА КОЖА КОГА СЕ ВО ПРАШАЊЕ ПАРИ ПОЛИТИЧАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА СЕ ВИСТИНСКИ БАШИБОЗУК па затоа јас да си бидам мирен си ги закопав паричките за секој случај што си е сигурно си е сигурно.

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА Е ЦЕЛОСНА САТИРИЧНА ИЗМИСЛИЦА СИТЕ СЛИЧНОСТИ СЕ СЛУЧАЈНИ

EfIhjEhiVZjACvmw