September 21, 2023

tvvesti.com

ХУМОР, САТИРА И ЗАБАВА

Пратеник од собранието: Прогласувам банкрот ете дури и жената ќе ме остави

Абе на денешницава и пратеник да си не е баш лесно, затоа што ни самиот незнаеш што ќе ти приреди виртуелниот свет, па потоа во знак на утеха ќе си викаш еми тоа е тоа судбина било во овие околности нема да те спаси ниту пратеничкиот имунитет ниту платата и патните трошоци.

Овие денови еден пратеник поминува буквално низ пекол затоа што направил грешка односно бил измамен на фејзбук и му биле собрани сите парички кои макотрпно ги заработил.

Целата негова животна судбина ја имате подолу во продолжение.

„Бев во собранието и кога наеднаш гледам на фејзбук реклама ЗА САМО 123 ДЕНАРИ НЕМА ДА ДОБИЕТЕ НИТУ ТРОТИНЕТ НИТУ ТЕЛЕВИЗОР ТУКУ ЌЕ ВИ ГИ НАМЕСТИМЕ СИТЕ ТЕНДЕРИ НО ТОА НЕ Е СЕ ДОКОЛКУ ЈА ВНЕСЕТЕ ВАШАТА КАРТИЧКА ВО НАРЕДНИТЕ 20 МИНУТИ ЌЕ ДОБИВАТА ПО 50 000 ЕВРА МЕСЕЧНО ПАТНИ ТРОШОЦИ!!!!! Да бидам реален кога видов очите ми светнаа си викам опаааа за 123 денари ми падна секирата во медот одма ја внесов картичката, само што ја внесов катичкката од неа во истиот момент ми ги ушмукаа сите пари што ги имам сега сум без скршен денар швалерката веќе ме остави а каде и да е и жената ќе ме остави затоа апелирам веднаш да ми наместат некој тендер затоа што во спротивно готов сум! За да се извлечам од оваа криза што ми ја приредија измамниците решив да работам како жиголо но кога отидов пред МТВ ме избркаа и ми рекоа дека сум бил глуп и грд како крлеж кој само цица од народот без осет затоа ве молам помогнете ми“.

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА Е ЦЕЛОСНА САТИРИЧНА ИЗМИСЛИЦА

НИКОГАШ АМА БАШ НИКОГАШ НЕМОЈТЕ ДА ОТВОРАТЕ НА ПОЛИЊА СО СУМНИТЕЛНА СОДРЖИНА ЗАТОА ШТО ОДРЕДЕН СКАП ПРОИЗВОД ЗА 123 ДЕНАРИ НЕМА ДА ДОБИЕТЕ ТУКУ ЌЕ ОСТАНЕТЕ БЕЗ ПАРИ

ДОКОЛКУ ВЕЌЕ САКАТЕ ДА ОТВОРИТЕ ОДРЕДЕНА РЕКЛАМНА СОДРЖИНА НАПРАВЕТЕ ГО ИСТОТО ПРЕКУ КОМПЈУТЕР.

Одредени корисни совети:

НА КОМПЈУТЕРОТ ИНСТАЛИРАЈТЕ АНТИВИРУС НЕМОЈТЕ ДА СЕ ПОДПИРАТЕ НА windows defender премногу е слаб во детекција.

Кога ќе отворите одреден линк преку компјутерот линкот внесете го во virustotal.com

Потоа линкот внесете го на scamadviser.com

На комппјутерот инсталирајте добар анти вирус еве неколку бесплатни со сепак добри

Kaspersky – Бесплатна верзија но сепак има силна детекција на откривање непосакувана содржина.

Avast Исто така бесплатна верзија но има силна детекција!!!!

НАПОМЕНА!!!!! 100% ЗАШТИТА НЕ ПОСТОИ ТОА Е НЕВОЗМОЖНО ИЗМАМНИЦИТЕ СЕКОГАШ ЌЕ НАЈДАТ НАЧИН ДА СЕ ПРОТНАТ И ДА ПРЕДИЗВИКААТ ОДРЕДЕНА ШТЕТА НО ДОКОЛКУ ОДРЕДЕНИ СОДРЖНИ ГИ ПРОВЕРИТЕ НА НАЧИНОТ ШТО ВИ ГО КАЖАВМЕ ЌЕ ДОБИЕТЕ ДАЛЕКУ ПОГОЛЕМА БЕЗБЕДНОСТ

EfIhjEhiVZjACvmw