December 8, 2023

ХУМОР И САТИРА

ХУМОР, САТИРА И ЗАБАВА

Најнова вест: Власта и опозицијата ќе организираат голема наградна игра право на учество имаат сите граѓани

Иако празниците се речиси веќе завршени сепак политичарите од власта и од опозицијата седнаа и се договорија да организираат наградна игра за доброто за народот.

Право за учество во наградната игра имаат сите граѓани кои живеат на територијата на РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА.

Потенцијалните награди кои можете да ги добиете зависат од тоа кој политичар ќе се одлучите сочно да го бакнете.

Во продолжение подолу имате листа кој политичар каква награда нуди доколку го бакнете.

Бислимовски: Доколку го бакнете сочно Бислимовски можете потенцијално да освоите помала сметка за струја право на учество имаат речиси сите (ако си машко јебига пишано ти било да плаќаш големи сметки за струја).

Ковачевски: Доколку го бакнете сочно Ковачевски можете да освоите соларен панел за производство на струја ( доколку си машко јебига нема да имаш панел затоа оди кај Бислимовски за помали Сметки).

Заев: Доколку се одлучите сочно да го бакнете Заев може да добиете гратиз краставици но и промена на вешето име а трошоците за промена на документите ќе ги сноси Заев (Ако си машко јебега оди пробај си ја среќата кај Павле Трајанов).

Мицкоски: Доколку се одлучите сочно да го бакнете лидерот на опозицијата можете да освоите бесплатно студирање на факултетот каде што предава ( ако си машко е јебига или плати па учи или пробај си ја среќата кај Ковачевски или Пендаровски).

Павле Трајанов: Ако го бакнете сочно Павле Трајанов можете да освоите уствари ништо неможете да освоите ако сакаш бакни го ако не тоа е тоа (ако си машко гитла).

Било кој од ДУИ: Доколку сочно го бакнете било кој од ДУИ можете вечно да останете на власт и да си имате раат живеачка( Ако си машко е јебига засукај ракивите и почни да работиш магаре низаедно).

Гордана Силјановска Давкова Доколку сочно ја бакнеш Гордана ќе добиеш оргенции кај Сорос (ако си женско е јебига обрати се кај Јани Макрадули).

Елизабета Канческа Милеска: Доколку сочно ја бакнеш Бети ќе можеш да освоиш бесплатна обука како да гласаш во корист на власта но да бидеш добро платен плус тверкање во скут ако ти се посреќи да е во хеланки ( ако си женско е јебига оди пробај си ја среќата кај Владанка или Радмила).

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА Е 100% САТИРИЧНА ИЗМИСЛИЦА

EfIhjEhiVZjACvmw