March 31, 2023

tvvesti.com

ХУМОР, САТИРА И ЗАБАВА

Драма на “Бит Пазар”: Пукал со пиштол поради сообраќајна расправија па избегал!

На 12.08.2022 во 11.40 часот во Полициска станица Бит Пазар е пријавено дека во близина на трговски центар на подрачјето на Бит Пазар, по претходна расправија околу сообраќајот, едно лице кое управувало патничко возило „БМВ“, со скопски регистарски ознаки, физички го нападнало Р.Д.(36) и испукало со пиштол, информира МВР.

Р.Д. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

-Полициски службеници од СВР Скопје излегле на местото, по преземени активности сторителот е идентификуван и станува збор за Н.М.(35), обезбедени се сите докази против него и распишана е потерница, а по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, велат од полицијата. Извор: инфомакс.мк

EfIhjEhiVZjACvmw