March 31, 2023

tvvesti.com

ХУМОР, САТИРА И ЗАБАВА

Спасовски: Груевски е организатор на овие протести имам цврсти доказа за тоа

Овие денови има протести во главниот град на Македонија, протестите се чисто народни односно народот застана во одбрана на својата татковина Република Македонија.

Секогаш кога народот излегува на протести било каде во светот владата преку своите безбедносни механизми врши проценка на истите и се обидува да ја открие причината за истите и да ги лоцира организаторите.

Нашиот министер Спасовски во истрагата за протестите открил дека истите се нарачани директно од Груевски затоа што тој лично го видел Груевски на денешниот протест.

Спасовски: „Денес 15 Јули отидов на протестот да ја видам состојбата лично, бидејќи секој има право да протестира за да не се тревожи народот се маскирав во продавач на семки и сончоглед и си стојам во толпата и викам ајмо семки и сончоглед народе ајмо изволтееее!!!! Како што викав кога гледам Никола ми крева рака и ми вика Оли лошо си маскиран те познав дојди да те гушнам! Да не гушнеш?! Е сеа коа ќе ти дојдам право апсаана!!! Како што трчав накај него некој претходно фрлил лушпи од банани и се лизнав од лушпите и паднав директно на задното дебело месо абе умирав од болки толку многу ме блоше што на цел глас викнав ООООФФФФ ОБИЏУКООООО!!!!! Се совземав некако и станав но кога станав Груевски веќе го немаше на местот само најдов писменце на кое пишуваше: СЕ НАДЕВАМ ОД ПАДОТ НЕ СЕ ПОВРЕДИ НО КАКО И ДА Е ПОВЕЌЕ СРЕЌА ВО ЛОВОТ НАРЕДНИОТ ПАТ! Кога во видов писмото се изнервирав и си реков е значи каква среќа има човеков за влакно ми избега“.

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА Е САТИРИЧНА ИЗМИСЛИЦА СИТЕ СЛИЧНОСТИ СЕ СЛУЧАЈНИ

EfIhjEhiVZjACvmw