March 31, 2023

tvvesti.com

ХУМОР, САТИРА И ЗАБАВА

Маричиќ: Не е точно дека се расфрлам со пари затоа што сум на строга диета

По текстот на „А1 Он“ дека нема месец во кој Маричиќ како министер за правда не јадел на државен трошок, а сматките биле во висина на просечна плата со реакција на својот Фејсбук профил вицепремиерот Маричиќ го напиша следново:

„Не е точно дека се расфрлам со пари затоа што одреден период сум на строга диета еве ја мојата диета во јавноста можеби на некого ќе помогнам да ослабе“.

Наутро 1 Банана и чаша јогурт.

Наручек 100 грама варен стек и 1 рибанка дијатален леб.

Ужина во 16 часот 1 јаболко и 5 јагоди + чаша млеко со мед.

За вечера од 21 часот до 3 часот после полноќ: едно прасе печено, едно јагне печено, телешко печено, 30 тостови од 7ца, 65 кифли од пекара, 20 литри кока кола и за крај 158 еклери плус гајба пиво.

Значи драги мои сограѓани бидејќи веќе ја прочитавте мојата диета односно мојата строга диета може да се заклучи дека сите оние кои велат дека трошам на пари лажат сушат само за да ми го зацрнат образот. Пробајте ја мојата диета и ќе видите дека за 2 недели ќе ослабнете од 60 на 260 килограми плус со оваа диета ќе го помогнете и градежниот сектор сооглед на тоа што ќе треба да ангажирате кран и багер за да ве кренат од креветот.

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА Е 100 % САТИРИЧНА ИЗМИСЛИЦА СИТЕ СЛИЧНОСТИ СЕ ЦЕЛОСНО СЛУЧАЈНИ

EfIhjEhiVZjACvmw