August 9, 2022

Видео: Апасиев е во првите борбени редови народот си ја брани татковината РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев денес беше во првите борбени редови пред Владата на Република Македонија, каде ситуацијата ескалираше откако токму Апасиев заедно со негови сопартијци почнаа да фрлаат јајца, камења и тоалетна хартија кон Владата.

Веднаш потоа беше турната оградата на Владата и дел од демонстрантите се приближија кон полицијата. Полициските службеници реагираа брзо и спречија влез на демонстранти во Владата. Видеото погледнете го ТУКА

Извор: инфомакс.мк

EfIhjEhiVZjACvmw