Револтиран политичар: Лом ме направија одпозади на наредната парада нема да одам

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА ПОДОЛУ Е ВО ЦЕЛОСТ САТИРИЧНА ИЗМИСЛИЦА ОВА ГО НЕМА ВО РЕАЛНОСТА

Денес во Главниот град на Република Македонија се одржува третата парада на гордоста, за истата оваа парада да добие на тежина присуствувале и голем број на луѓе од политичкиот живот. Но бидејќи е веќе лето а времето налага да се носи потенка и полесна облека нормално е и хормоните да зовријат па така еден политичар од Македонија од оваа парада веќе има трауми. Изјавата на овој кутар човек како доживеал трауми ги имате подолу објаснети во неговата изјава.

Изјава на револтираниот политичар: „ Седев дома и учев собирање и одземање до 10, кога гледам ми ѕвони шефот од партија и ми вика што правиш му викам ништо еве учам собирање и одземање до десет како што ми наредивте, шефот ми рече а браос умен ти кога ќе научиш министер ќе те ставам него заеби го сега учењето брзо облекувај се и оди на парадата на гордоста треба да видат овие од ЕУ и НАТО дека шириме европски вредности, му реков разбирам шефе тргам одма. Набрзина се облеков и одма во колата за да стасам навреме за настанот, додека возев видов дека во брзањето наместо панталоните сум ги облекол хеланките на сопругата и си викам нема враќање назад што има врска парада е далга е, стасав излегов од колата и застанав во гужвата сите да видат дека и ние политичарите сме за ЕУ вредности. Како што одев видов дека ми се одврзала врвцата од едната патика па се поднаведнав малку за да ја врзам ама нели погрешка облеков хеланки на сопругата и додека се врзував коа наеднаш рака ме здрпа по задникот и вика ОПАААА НЕЖНО ГАЗЕЕЕ!!!! Додека викнав ај немој не заебавај сега одма и друга рака и викна ОПААА НЕ САМО НЕЖНО ТУКУ И ТЕСНО БАШ КАКО ЉУМФЕРЧЕ!!! Додека се исправив едно 50 раци си го направија кејфот на мојот задник, но што е тука е наредната парада на гордоста до година не одам ако не ме намести шефот министер ќе си останам пратеник и тоа е тоа!!!“ Вели во својата изјава политичарот од Македонија кој доживеал трауми на овогодинешната парада.

EfIhjEhiVZjACvmw