January 31, 2023

Ковачевски и Спасовски Фрапирани до даска:Како не му беше срам пак да избега ако беше храбар требаше да си одлежи

НАПОМЕНА СТАТИЈАТА Е САТИРИЧНА ИЗМИСЛИЦА СИТЕ СЛИЧНОСТИ СЕ СЛУЧАЈНИ!!!

Сегашните најсилни луѓе од владеачката гарнитура Спасовски и Ковачевски останале целосно фрапирани и збунети од дрската постапка еден државјанин на Македонија кој по вторпат им побегнал пред носот и биле приморани повторно да распишат меѓународна потерница. Деталите од настанот кои ги фрапирал Ковачевски и Спасовски се подолу во продолжение.

Детали за Фрапираноста на Ковачевски и Спасовски: „ Ние двајцата Ковачевски и Спасовски кои моментално сме најсилните луѓе во државата мораме да ве информираме дека останавме целосно фрапирани од дрскоста на Груевски. Зошто дрскост затоа што ни избега по втор пат и бевме приморани повторно да распишеме меѓународна потерница. Факт е дека Груевски беше на протестот на ВМРО ДПМНЕ јас лично го видов и одма реагирав Абе Димитар еве го ај да го фатиме и одма во затвор да оди! Таче рече тооо бе Оли браво Супер ајде му одиме! Му отидовме и му викаме ами сега каде ќе одиш те стигна правдата. И замислете ни рече во ред тука сум не бегам но многу сум гладен ај купете ми еден Бурек и вратете се! И со Димитар Ковачевски се договоривме ќе му купиме денен бурек може да му се слоши додека го носиме во затвор. Му рековме ок сега одиме, кога стасавме до Бурегџилницата имаше гужва и чекавме на крајот купевме бурек и јогурт и си викаме одма назад нека се најаде и потоа правец апсаана. Кога се вративме го немаше ни оставил писмо! Многу голем поздрав и наздравје нека ви е бурекот ви посакувам повеќе среќа нареден пат! Тоа од страна на Груевски беше многу дрско и не остави фрапирани до даска, Абе биди маж одлежи си поштено а не вака пед*рски не праќаш по бурек и потоа те нема за џабе да чекаме во редот и пари да арчиме, сеуште двајцата се прашуваме значи како не му беше срам по вторпат да ни бега“

EfIhjEhiVZjACvmw