Friday, March 5, 2021
Ерменскиот народ знае како да ги казни предавниците (Видео)
МАКЕДОНИЈА РАЗНО

Ерменскиот народ знае како да ги казни предавниците (Видео)

Врие во Ерменија Ерменскиот народ знае како да ги казни предавниците за што точно се работи погледнете подоле на видеото. https://www.youtube.com/watch?v=_m0zXOdldRk&feature=emb_logo&ab_channel=Sputnik%D0%90%D1%80%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F

Републиката во пламен- Протестираат поддржувачи и на Трамп и на Бајден, се бара пребројување на секој глас
МАКЕДОНИЈА РАЗНО

Републиката во пламен- Протестираат поддржувачи и на Трамп и на Бајден, се бара пребројување на секој глас

Приврзаници и на републиканицте и на демократите излегоа на улиците во неколку поголеми американски градови ги повикаа официјалните лица да го „пребројат секој глас“. Во Њујорк илјадници дeмонcтранти мaршираа покрај луксузните продавници на Петтата авенија…

Ерменците соборија пет авиони на Азербејџан, дали ова станува „втора Сирија“?
РАЗНО

Ерменците соборија пет авиони на Азербејџан, дали ова станува „втора Сирија“?

Војската на Нагорно Карабах собори пет авиони на Азербејџан, тврдат ерменските власти. Министерството за одбрана денеска соопшти дека армијата на Нагорно Карабах соборила уште пет авиони и три хеликоптери на азербејџанското воздухопловство. Претходно, Министерството за…

Оваа Бугарка има шанси да биде прогласена за најлупаво човечко суштество
РАЗНО

Оваа Бугарка има шанси да биде прогласена за најлупаво човечко суштество

Андреа Емилова Иванова, 22-годишна студентка од Софија, потрошила огромна сума на филери за да ги има најголемите усни на светот. Во последните неколку години, таа ја зголемила за четири пати големината на усните и покрај…

Се појави монструм на една од социјалните мрежи внимавајте со кого контактирате
РАЗНО

Се појави монструм на една од социјалните мрежи внимавајте со кого контактирате

апонецот Такахиро Шираиши (29) ги призна убиствата на девет лица кои ги запознал преку социјалната мрежа Твитер, пренесува агенцијата Анадолија. Тој ги призна убиствата на девет лица на возраст од 15 до 26 години. Шираиши…

Видео Исчезната жена по која се трагало 2 години пронајдена жива во океан
РАЗНО

Видео Исчезната жена по која се трагало 2 години пронајдена жива во океан

Жена од Колумбија која две години се водела како исчезната, беше пронајдена жива на два километра од брегот на градот Пуерто Колумбија, во водите на Атлантскиот Океан. Анхелика Гаетан (46) случајно ја пронашол рибарски брод…

Поради фатална грешка на медицинскиот персонал починал пациент
РАЗНО

Поради фатална грешка на медицинскиот персонал починал пациент

Пациент од болницата во Чаковец, Хрватска, почина откако по грешка му беше инјектирана грешна супстанца. Како што откри директорката на болницата др.спец. Соња Тошиќ Грлиќ за хрватската телевизија „Нова“, 62-годишниот Антун Топлек починал откако повеќе…

Видео -п******от имаше друга намера ама налета на чичкото и вујкото паа…
РАЗНО

Видео -п******от имаше друга намера ама налета на чичкото и вујкото паа…

Едниот му вели: „Ние сме поминале многу години во затвор. Размисли зошто најлошите луѓе на светот најмногу ги мразат таквите како тебе! https://www.youtube.com/watch?v=TqTB7gSNMuc&feature=emb_logo&ab_channel=EricKanevsky