Friday, March 5, 2021
Големи поплави во Далмација, Трогир и Каштели под вода
ОГЛАСНИК

Големи поплави во Далмација, Трогир и Каштели под вода

Веќе трет ден силен медитерански циклон влијае на временските прилики на целиот Јадран. Нискиот притисок на воздухот предизвика циклонска плима, така што нивото на морето е за неколку десетици сантиметри над нормалното. Како што пишува…

Сашо Тасевски контра тврдењата на Венко Филипче
МАКЕДОНИЈА ОГЛАСНИК

Сашо Тасевски контра тврдењата на Венко Филипче

Триумфална изјава на Филипче пред два дена: Пикот помина!!!Вчера: 41 умрени од корона!!!Го надминавме бројот на загинати во Титаник.Во меѓувреме, стаорците од петни жили сакаат да го исперат нивниот шеф по неговиот скандалозен настап. На…

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО ГЛАВНИОТ ГРАД
МАКЕДОНИЈА ОГЛАСНИК

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО ГЛАВНИОТ ГРАД

Единицата за насилен криминал на СВР Скопје при Бирото за јавна безбедност до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против И.Е.(36) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека извршил кривично дело…