Friday, March 5, 2021
Ракометарот Кире Лазаров позитивен на корона вирусот
МАКЕДОНИЈА СПОРТ

Ракометарот Кире Лазаров позитивен на корона вирусот

Најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров, имал позитивен резултат на редовното тестирање за коронавирусот, во пресрет на седмото коло од Лигата на шампиоинте. Нант прво ја соопшти веста дека има двајца нови ракометари кои се позитивни…

НОВОСТИ ЗА КИРЕ ЛАЗАРОВ
СПОРТ

НОВОСТИ ЗА КИРЕ ЛАЗАРОВ

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров во интервју за хрватските медиуми најави дека сезоната која допрва ќе започне ќе биде последна во ракометната кариера. Десниот бек богата клупска кариера ќе ја заврши во француски Нант, а…

НОВОСТИ ЗА РАКОМЕТАРИТЕ НА ВАРДАР
СПОРТ

НОВОСТИ ЗА РАКОМЕТАРИТЕ НА ВАРДАР

Во новата сезона во ЕХФ лигата на шампионите Вардар 1961 ќе игра во А групата заедно со добро познатите ривали со кои и претходните сезони биеше битка на ракометните терени. „Црвено-црните" први беа извлечени и…