Friday, March 5, 2021
Видео: Сообраќајна несреќа во Велес
ВЕЛЕС МАКЕДОНИЈА

Видео: Сообраќајна несреќа во Велес

Во Велес имаше сообраќајна несреќа полицијата моментално е на терен и се чекаат деталите подоле имате видео од нереќата https://www.youtube.com/watch?v=KN6baRXXGgQ&feature=youtu.be&ab_channel=%D0%92%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B0

ЦРН ПЕТОК: Во велешката болница за 24 часа шестмина починати
ВЕЛЕС МАКЕДОНИЈА

ЦРН ПЕТОК: Во велешката болница за 24 часа шестмина починати

Во велешката Општа болница продолжува црниот биланс, вчера попладне починал 79-годишен маж, негативен на КОВИД, а вечерта бил донесен маж на 63 години во тешка состојба, позитивен на КОВИД кој починал набрзо по приемот. Утринава…

ВидеоДимитар Апасиев контра спикерот Џафери во собраннието
ВЕЛЕС МАКЕДОНИЈА

ВидеоДимитар Апасиев контра спикерот Џафери во собраннието

ВидеоДимитар Апасиев контра спикерот Џафери во собраннието видеото погледнете го подоле https://www.youtube.com/watch?v=0itrVvJavTg&ab_channel=%D0%9B%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%86%D0%B0%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0%D0%9F%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%98%D0%B0

Фото: Чуден оглас од Македонија на огласот се бара секретарка
ВЕЛЕС МАКЕДОНИЈА

Фото: Чуден оглас од Македонија на огласот се бара секретарка

Како што може да се види на фотографијата кандидатката доста интересни одговори дава НАПОМЕНА ФОТОГРАФИЈАТА Е БАЗИРАНА НА ХУМОР! ШТО ЗНАЧИ СИТЕ СЛИЧНОСТИ СЕ СЛУЧАЈНИ ОСВЕН ОНИЕ КОЈ НЕ СЕ

ТРЕБАЛО ДВА ПАТИ ДА ЈА СИЛУВА ЗА ДА ИДЕ ВО ЗАТВОР- жена преживеа вистински пекол по втор пат
ВЕЛЕС МАКЕДОНИЈА

ТРЕБАЛО ДВА ПАТИ ДА ЈА СИЛУВА ЗА ДА ИДЕ ВО ЗАТВОР- жена преживеа вистински пекол по втор пат

Основното јавно обвинителство Велес донесе наредба за спроведување на истражна постапка против 55-годишен велешанец, поради постоење на основано сомневање дека сторил продолжено кривично дело „силување“. На осомничениот му е определен притвор во траење од 30…