Нема потреба да ги чекаме изборите со Ковачевски заминавме за Будимпешта ама Груевски не избрка

Бидејќи повторно е претседателски кандидат Пендаровски наместо дда биде на терен и говори пред граѓаните тој одлучи да се јави преку социјалните мрежи. „Народе на […]

Дел од обезбедувањето на Пендаровски и Ковачевски се онесвести интервенираше брза помош

Кога е во прашање предизборниот период за да се задржи постоечката фотеља или истата биде превземена од најголемите конкуренти нема пардон, нема извини, нема чест […]

И тоа се случи ова се политичарите од Македонија кои ќе влезат во гинисовата книга на рекорди

Нашата планета иако мислиме дека е голема сепак таа е само зрно прашина во космосот. За да се овековечат некои работи од поновата историја на […]

Ковачевски и Пендаровски изјавија дека изборите во Русија ги наместиле Мијалков и Груевски

Рускиот претседател на изборите очигледно се надмина себеси затоа што го ичекува голема победа. Државите членки на ЕУ но и другите држави од западот истакнаа […]

Нострадамус го предвидел доаѓањето на техничкиот премиер па во книгите ги опишал теориите на Џафери

Нашиот нов премиер несака да губи време па затоа ја закажа новата седница со која ќе раководи. Закажувањето на седницата од страна на Џаафери и […]

Допрел тестататура и докторирал во три области интелигенцијата не е заебанција туку дарба

Откако Џафери стана Премиер на Македонија тој си ги покажа сите дарби и квалитети кога е во прашање интелигенцијата. Најголемата образовна институција во ЕУ доаѓа […]

Кога дозна за интелегенцијата на Талат Џафери Илон Маск од мака се оддаде на наркоманија

Прогласувањето на Талат Џафери не е топ тема само на Балканот туку и во светот. За една телевизија на Балканот беше кажано дека новиот премиер […]

Талат стана премиер и започна со чистење Маричиќ и Ковачевски го обраа бостанот следен е Спасовски

Талат Џафери и официјално е новиот премиер на Република Македонија. Талат за да докаже пред народот дека ќе биде премиер на сите граѓани веднаш започна […]

Поради успешно работење Џафери на Ковачевски му поклони целосно нов неупотребуван електричен автомобил од фрабриката во Тетово

Денес Ковачевски стана од премиерската столица за да може во истата да седне досегашниот спикер на собранието Талат Џафери. Иако малку се знае во јавноста […]

Откако ми рекоа бегај и не се враќај пробав да избегам во Унгарија ама Груевски ми рече дечко не бива вака пасошот ти е истечен

Синдикатот на полицијата на Македонија денес се збогуваше со министерот Оливер Спасовски познат како Оли заптија ефендија. Министерот пред да ја даде изјавата го отвори […]

Новите хеликоптери Леонардо ќе бидат вооружени со ракетите Монализа кои имаат долг дострел, плус хеликоптерите ќе можат да носат 4 нинџа желки со Сплинтер во пакет

Нашата министерка за одбрана изјави дека нашата армија забрзано се модернизира. Проектот за модернизација на армијата се одвива без застој а деталите за новите набавки […]

Еве ти го столчето но само на три месеци јасно!!! Е ќе видиме штом седнам на него оди па скорни ме од столчето

Бидејќи се наближуваат парламентарните избори во државата, Македонија ќе си добие нова техничка влада. Според договорот оваа влада треба да траее 3 меесеци односно 100 […]

Сега знам зошто си скиснат се нервираш што те прашувам кој ги направил спомениците во Скопје

Премиерот на нашата држава Д. Ковачевски е скиснат како лимон иако гостин му е претседателот на Република Србија. Скиснатоста и нервозата на нашиот премиер ја […]

Другар ми треба напреден курс по англиски јазик. Пффф ако е затебе нема проблем дојди во Струмица и почнуваме со учење

„Јас како сегашен Премиер на државата со поранешниот Премиер Заев се познавам повеќе од 32 години, долгото пријателство го направи своето и тој е секогаш […]

Доколку народот повторно ми даде доверба планирам да се запопам и во водите да фрлам по еден фотоволтаик со завршен тендер

Новата година и празниците му донесоа нова идеја на нашиот премиер. „Како премиер дојдов до идеа да се запопам па од наредната година во водите […]

Тоа на аеродромот не беше тепачка туку беше показна вежба – ИЗНЕНАДУВАЧКИ ЌОТЕК ВО САМООДБРАНА

Лице вработено во М-НАВ заедно со уште неколку други лица влегло во просториите на иституцијата па извршиле физички напад над вработените. Овие случувања во почетокот […]

Момокот нема кабает полицајците згрешиле запленетата роба не е петарди туку средства за хигиена во градовите

Е значи стварно сме малер кога не оди не оди оваа година ја започнавме со грешки. Момокот кој беше уапсен се испостави дека не бил […]

Коледе леде Таче тендер зеде Тачевица викна струјата ни рипна ооо коледе ај нека е за многу години

Со почетокот на новата година дојде и денот кога народот пали огнови пее коледарски песни кои знаат понекогаш да бидат и „мрсни“ песни односно песни […]

Ти што им зема на полицајците за нова година? Ами по една плата им земав секако не им треба многу пари не е на арно

За време на новогодишните и божиќните празници сите ние земаме поклони па бидејќи ние сме чудесна земја секој зема по нешто за некого а кога […]

Разбиени се 13 пакувања гулаш 100 пакувања макарони и 500 килограми компири за гулаш со пире

Оваа година е на самиот крај остануваат само неколку денови пред нејзиното заминување, ова беше повод министерот за внатрешни работи да даде отчет за сработеното […]

Јас по грешка гласав за промена за името а одлуката на судот е чиста среќа за мене јас сум среќлија

Сите се раѓаме исти голи сме како пиштоли и живееме инстиктивно. Како ќе се одвива нашиот живот зависи од средината во која живееме но секако […]

Премиерот влегол во меана се сторил камен пијан почнал да вика дека е господ и потоа се обложил за да докаже дека е господ

Ние на Балканот сме си мераклии на меаните каде се служи одлична домашна ракија, и прекрасно мезенце. И нашиот Премиер си седнал во некоја Македонска […]

Добро пееш за командирка ама ако ми ја испееш Обиџуко во хевиметал верзија ќе те клаам заменик министерка

Народот првично се чудеше и неможеше да поверува во тоа што го чита и гледа но потоа почна да си тера мајтап на социјалните мрежи. […]

Добив СМС: Дојди горам сама сум! Кога одговорив на пораката ми ги земаа парите ме одраа до гола кожа

Интернет измамите се зголемуваат секојдневно во најголем број од случаите полицијата за жал е немоќна. Веќе е алармирано за измамата со пратките која функционира преку […]

Што ќе ви се пензии пред нова година и така се ќе биде затворено каде ќе трошите пари седете мирни и не аздисувајте

Остануваат само неколку денови до стартот на новата година, наближувањето на овој настан ја зголемува потребата од пари кај народот особено кај пензионерите. Многумина од […]

И вонземјаните сакаат да видат што работиме: Уловивме НЛО заедно со НАТО како лебди над воената база Охрид – Кичево

Колку и да се филмаме и занесуваме дека имаме „напредна“ технологија сепак мора да признаеме дека нашата планета е само зрно прашина во свелената и […]

Здраво Димче овде е колешката од факултет. Каков факултет мори козо една јас си ја купив дипломата не одев на факултет

Иако веќе празниците се почнати и новата година ни е на прагот, нашиот Премиер продолжува да работи неуморно кога се во прашање реформите и доброто […]

Од полицискиот навистина претераа како министер предлагам да се забранат кривичните пријави во државата

Нашиот министер доби дополнителни проблеми можеби човекот си планирал денес да биде слободен но проблемите не го прашуваат за тоа. „Денес бев дома додека шетав […]

Уиии пак ме стегна многу мрсна си ја направила сармата летам накај кенефот се надевам има тоалетна

Експлузивни информации добивме за понашањето на нашиот премиер овие денови, овие информации ги добивме од нашиот свикркач кој го има неговиот телефонски разговор па истиот […]

Телефоните се 500 000 евра затоа што се по НАТО стандарди и можат да исфрлаат ракети како дронови

Како и сите други во регионот така и нашата армија забрзано се модернизира и вооружува според стандардите на НАТО. АРМ и министерството за одбрана склепаа […]

Јас без учебници историја имав петка и сигурна сум дека Стоби е фабрика за смоки

Министерството за образование и наука е заглавено во бесконечен круг со проблеми за кои тешко ќе се најде решение. Проблемите со достава на учебниците па […]

Поради кризата разрешените министри и директори ќе добиваат социјална помош од државата

Премиерот Ковачевски најави дека ќе прави генералка не само кај министрите туку и кај директорите доколку граѓаните му дадат уште еден мандат на наредните избори. […]

Полицијата спречи тепачка во собранието: Пратеник дознал дека има зет за жана за среќа на крајот се смириле и договориле

Избори се ближат овци ќе се стрижат е мотото на секој поголем политичар во Македонија независно на која политичка партија и припаѓа. Убавиот живот на […]

Владеачките партии одлучија да одат од врата на врата ова го примора народот да превземе мерки за заштита

За неверојатни 10 000 % се зголеми продажбата на брави, надзорни, камери, синџири, алармни системи, и лепак за глувци откако лидерите на политичките партии се […]

Научниците останаа шокирани: Откопаните скелети почнаа да даваат предизборни ветувања но потоа се испокараа

На огромен простор беше пронајдена голема гробница во која биле закопувани политичарите. Дека станува збор за гробница на политичари докажуваат голем број на остатоци во […]

Мило за драго: Америкаците ги ставил на црна листа за купување лубеници и влез во Струмица

Заострувањето на односите и ставањето на црна листа на Анѓушот го разлути поранешниот премиер Зоран Заев. „Порано бев премиер и се залагав за едно опШесФо […]

Не сме ви ветиле преговори? Најверојатно сме ви кажале проговори повторно не не разбрал народот

Европската Унија повторно и удри корпа на нашата држава кога е во прашање почетокот на преговорите за нашето членство во унијата. По дадената корпа сонцето […]

Од ЕУ искажаа подготвеност да не примат ама љубоморниот Христијан ја зафркна целата работа

Премиерот Димитар Ковачевски Денес од Брисел кажа дека во ЕУ сите биле подготвени да не примат но дека сепак на крајот Христијан ја заебал целата […]

Од тензичниот разговор издвојуваме: Заврши ли работа? Да прво и го симнав градникот а потоа знаеш и самиот се со ред

Во секоја една држава државниот врв има тајни разговори кои се недостапни за нас обичните луѓе, и покрај се ние успеавме да дојдеме до разговорот […]

Вештачката интелигенција работеше само пет часа на царина потоа се исклучи и побара азил во Германија

По наредба на владата директорот на нашата царина ги засука ракавите и постави систем на вештачка интелигенција која ќе треба да се бори против криминалот […]

Госпожа грешка си човекот нема црна листа туку црна кожа тој со мене продаваше лубеници па потемни од сонцето

„Порано бев премиер а сега појма немам што работам но некои работи неможам да ги премолчам па затоа на сите ви кажувам дека мојот пријател […]

500 милиони за борба против корупција ли дадовте? Епа не сме ве резбрале ние парите ги употребивме за патни трошоци

САД во изминатиот период издвоија 500 милиони долари за борба против корупцијата и подобро живеење во Македонија, и покрај огромните суми на пари сепак корупцијата […]

Знаеш дека имам делови за тенкови!!! Што ви текна за дронови од каде да ви најдам делови за дронови ме банкротиравте

Во нашата држава неможе да се случи скандал или чудо затоа што самата посебе е и скандал и чудо. Во претстолнината на нашата држава односно […]

Геометрија не се разбирам, математиката ми е слаба страна ние во владата само во % собираме кога има тендери

По жестоките реакции на народот поради триаголникот министерот за образование кој е дел од владата вети дека оваа грешка ќе биде поправена „Знам дека сите […]

Поради новите мерки на владата печалбарите се враќаат па направија гужва на граничните премини

Со новиот пакет антикризнимерки скроен од владата ќе се влеат големи количини на пари во џебовите на народот. Ваквата мерка направена од владата на сегашните […]

По реакциите Премиерот си фрли клетва : Ако сум проневерил и 1 евро да не се помрднам од премиерското место

Премиерот Димитар Ковачевски од многу негови колеги беше прогласен за император на реформите и тендерите, ова особено важи кога се во прашање пакетите за антикризни […]

Се сетија на младоста: Баце се сеќаваш ли кога не скрши од ќотек професорот оти незнаевме да собираме, одземаме, множиме, а богами и читаме

Нашите политичари премиерот и министерот повторно седнаа во иченичките клупи и се потсетија на младоста. Кога влегоа во училницата по математика емоциите ги навасаа па […]

Вработените во МВР ми побараа да им пуштам К 15 па бидејќи сум човек од збор им ги донесов Миле, Цацко и Тошо малерот во живо да ги видат

Министерството за внатрешни работи односно МВР е еден од најголемите работодавци во државата. Министерот денес реши на своите вработени во МВР да им приреди изненадување […]

Премногу честото покачување на платите можат да го вратат Груевски затоа нема да ги покачуваме одреден период

Денес премиерот Ковачевски најави дека повеќекратното покачување на платите во државата можат да создадат негативности и да го натераат Груевски повторно да се врати назад […]

Во Германија ич да не се секираат бидејќи ќе им помогнеме во заштитување и одбрана

Германската армија во сегашната состојба нема капацитет да ја одбрани сопствената територија а не пак да брани некоја земја членка на НАТО истакнаа инспекторите по […]

Ви тврдам дека трујата не е скапа вие се луксузирате! За да заштедите замолете ја комшиката да ви свари кафе па бањајте се заедно

Граѓаните во овој период од годината се мошне наелектризирани кога се во прашање сметките за потрошена електрична енергија. Темата високи сметки за еелектрична енергија го […]

Јас ќе бидам новиот премиер а тебе глас да не ти чујам оти комбилизон ќе носиш посекако нема потреба да те стрижат

Денес и официјално соопштија дека Џафери ќе биде новиот премиер на Македонија. Ваквата вест видно го вознемирила сегашниот премиер на државата па затоа тој телефонски […]

120 години Македонска воена индустрија наскоро ќе го лансираме црешовото дронче

Македонија е држава за пример на стабилност во регионот и пошироко, покрај фактор за стабилност нашата држава поседува и многу богата историја. Сите ние знаеме […]

Доби громогласен аплауз од сите присутни го прогласија за крал па неможеше да ги задржи солзите од среќа

Македонија е во центарот на светското внимание, денешниот самит на ОБСЕ повлече многу човечки ресурси за негово беспрекорно функционирање. Сите знаеме дека најголемата спортска сала […]

Молимте сретни се со Лавров , значи молимте ај Димче срцка си ајде бе сретни се што се правиш таков

Нема да имам редба со Сергеј Лавров, одговори машки нашиот премиер на новинарски прашања на денешниот ОБСЕ собир кои е во нашата земја. Цврстиот мажествен […]

Влада части: Гостите добија на поклон по еден електричен автомобил од фабриката во Тетово

Денес Скопје е најдобро обезбедуваниот град во Европа, Македонија пречека 1000 делегати од 57 држави на самитот на ОБСЕ. „Ние сме домаќини на најголемиот меѓународно […]

Приведени се додото бабата и внуците поради нелегални активности против нив ќе биде поднесена соодветна пријава

На планетава се познати четири кризни времиња Пролетна криза, Летна криза, Есенска и Зимска Криза. За да не губи време нашата влада со новиот пакет […]

Запленивме недозволена зелена материја со слаб квалитет лично ја пробав врска нема

Министерството за внатрешни работи интензивно работи на запленување наркотични недозволени производи. „Синоќа ми пристигна дојава дека во државата влегла голема количина на недозволена зелена материја […]

Новиот пакет антикризни мерки ја мотивираа Ангела да се запише на македонски факултет

Премиерот на денешната прес-конференција го претстави деветтиот пакет антикризни мерки кој треба да помогне на повеќе категории на граѓани во нашата држава. Владиниот пакет на […]

Пензиите и платите не се намалени! Износнот на истите е стиснат поради ниските температури

Пензиите и платите ќе се зголемат за околу 1000 евра со новите системски покачувања направени од владата. Наспроти владата, вработените во јавниот сектор и пензионерите […]

Со новите антикризни мерки на владата кој ќе пцовиса во Есен за него сигурно ќе нема Зима

Антикризните мерки што владата ги воведува во нашата држава се главна стратегија на државата во справување со инфлацијата и новата криза овие месеци. „Видете ние […]

Здружението на комарците се оградува од ставовите на владата и најави тужба во Стразбур

Денес онака понеделнички работниот ден за членовите на владата и за пратниците беше доста напнат и тензичен. Бидејќи се ближат изборите владата пред пратениците доставила […]

Ќе прогласиме тридневна жалост: Поголема количина на снег ги уништи темелите на фабриката за автомобили во Тетово

Денес е трагичен ден за нашата држава, сите сме во голем шок и неверување а најмногу се погодени членовите на владата. Снегот оваа година повторно […]

И пратениците се изненадени од снегот па затоа побараа зголемување на патните трошоци ќе патувале со хеликоптери

Во нашата држава демократијата е процес во која стадото си бираме кои волци ќе не стрижат, молзат, или од нас ќе прават пастрма. Имаме право […]

Во Декември требаше да тргнеме кон ЕУ но снегот не изненади па одложивме за Април

Календарски зимата сеуште не е дојдена но ниските температури веќе ги имаме. Денешните обилни врнежи од дожд и снег пропратени со ниски температури повторно ја […]

Со новиот метод пензиите ќе растат како краставици и ќе бидат поголеми од платата на пратениците

Владата заедно со министерот Бетиќи се пофали дека со години наназад напорно работи за намалување на сиромаштијата. Министерот за економски прашања ги замоли пензионерите да […]

Македонија пат побара од владата да ги вратат земените лопати за да не ги изненади снегот оваа година

Секој ден имаме пониски температури па прашање на време е кога нашата држава ќе биде зафатена од снежни врнежи и снежна покривка. Државното претпријатие „МАКЕДОНИЈА […]

Финансиската полиција поднесе кривични пријави против лица кои краделе паричници но не платиле данок за украдената сума

Финансиската полицја по повеќемесечна предистражна постапка до јавното обвинителство поднесе кривични пријави против повеќе лица поради основано сомневање за даночно затајување. Според изворите на МВР […]

Денес требаше да влеземе во ЕУ без никакви услови но штрајкот на администрацијата ни ја расипа целата операција

Денес на голем протест пред собранието излегуваат вработените во судската и обвинителската администтрација но и од Фондот за Здраство и народниот правобранител. Административните работници имаат […]

Пронајди ги разликите: Вечните непријатели се здружија против лошата опозиција во борбата за рејтинг, фотељи и тендери

„Премиерот и Претседатеот тонат со нивните рејтизи и немаат никаква доверба кај народот тие по завршувањето на наредните избори ќе мораат да ги напуштат фотељите […]

Вилма секогаш ми беше сумнителна но никој не ме слушаше а ние сме членка на НАТО

Официјално обвинителката Вилма Русковска сеуште е на своето работно место и работи како обвинителка но со одбројани денови. Русковска ќе си побарала документација за да […]

Кога го видовме новиот учебник за трето одделение свативме дека со врски сме го поминале прво одделение

Нашиот министер за образование рече дека денес новите учебници веќе се доставени до министерството за образование и наука. „Не само јас како министер туку сите […]

Само ми досаѓаат за пари тројацата добриот, лошиот, и тој третиот, за да си тераат раат по кафани

Генерално земено народите на Балканот се мирни, гостопримливи, весели, ја почитуваат традицијата, и имаат верба во бога. Во почетокот на 90 години од минатиот век […]

Целосно ги демантирам обвинувањата затоа што кога одам на селската чешма не се правам главен туку продавам грниња и ибрици

Изборите наближуваат, тоа ќе предизвика политички припукувања за да се напумпа неекој политички поен повеќе. Со секое наближување на изборите ќе се зголеми и ветувањето […]

Македонија е прекрасна земја а Македонците се гостопримливи но и откачени во исто време за две недели доаѓам повторно

Светски познатиот мега популарен Чак Норис е човек кој сака да ги посети сите краишта на планетата. Сооглед на тоа што се работи за Чак […]

Ја скршил масата кога удрил: Доколку сакате да не видите во ЕУ ќе мора да научите да правите тендери на мој начин

Нашиот премиер денес беше пример за вистински водич на нашата нација, мачо мен што би рекле многумина. На состанокот на тркалезната маса нашиот премиер згрмел […]

На почетокот не ти верував но сега знам дека нато е посилен благодарение на тебе

Првиот човек на најголемиот воен сојуз оствари средба со целиот наш државен врв. Командата на нато особено внимание посвети со нашиот претседател во претседателската палата, […]

Тука за прв пат јадев… Диќ абе оти сите носите шлемови? Зошто нема монитори во салава што се случува со вас?

Генералниот секретар на НАТО пред македонските пратеници во собранието се наврати на спомените од детството и тогашната посета на Македонија па си кажа дека дека […]

Да не си се качила во леталото пилотот ми рече дека авионот не е проектиран за да издржи толку голем товар

Генералниот секретар на НАТО конечно допатува во нашата држава, за време на пречекот нашата министерка за одбрана домаќински го пречека Столтемберг баш онака како што […]

Не му нудев 500 илјади евра јас пари никогаш не давам јас секогаш само земам тој беше безобразен и ми рече тргни се да не ти го удрам мониторот од глава

Нередите кои се случија во собранието и донесоа и досега непознати факти на јавноста. Пратеникот Крмов откри дека поранешниот премиер Заев му нудел за почеток […]

Со првиот тендер ги направивме тунелите со вториот тендер ќе ја изградиме и планината само да се договориме за највниот дел од тендерот

Во овие моменти забрзано и насекаде се гради во нашата држава, за жал само оние кои се противници на сегашната власт не критикуваат за се […]

Доаѓам во Скопје но моја нога во собранието не штрапнуе нато авионите ќе ги соборуваат сите монитори во моја близина

Генералниот секретар на НАТО треба да дојде во посета на Скопје во рамки на неговата посета на Тендерски Балкан. Официјалната посета ќе започне со нашиот […]

Крмов има среќа што дома пиев рицино па неможев да станам инаку партал ќе го сторев

Случувањата во нашето собрание денес го преплавија интернетот во Македонија. Денешната седница на собранието ја раководеше потпретседателот Горан Гоки смоки Мицовски, бидејќи јавноста побара и […]

Последните случувања во собранието не примораа да донесеме закон со тендер за кациги

Денес во собранието на нашата чудесна држава С. Макаронија работите излегоа од контрола. Кулминацијата се случи кога во собранието започнаа да летаат амандмани тестатури и […]

Мојата фондација ќе донира пластичен прибор за јадење и пиење во владата за да нема повеќе повреди со исекотини

Последните случувања на балканско ниво очигледно го вклучија загружувачкиот аларм. Фондацијата на нашиот поранешен премиер реши да донира пластичен прибор за јадење и пиење на […]

Јелена ги имаме новите победници: Па тие се навистина талентирани за пеење по испиени 5 ракии

Српскиот Претседател презентираше Балкански традиции кои се во гените на секој Балканец. Ковачевски заедно со своите колеги беше дел од отварањето на саемот за вино, […]

Тројца членови на владата поради брзо трчање завршија со скршени прсти на нозете

Докторите во нашата држава денес имаа полни раце работа. Тројца членови на владата поради брзо трчање завршија во болница со скршени прсти на нозете. Немилиот […]

Поради рефермите на владата и способноста на политичарите дури 53 000 граѓани од Македонија се преселиле во Германија

Нашата сегашна влада, но и сите политичари воопшто од 1991 до денес неуморно работат за доброто на народот и никако поинаку. Доброто работење на сегашната […]

Новиот ПВО систем ќе биде наместен на автопатот Охрид – Кичево и ќе ги соборува сите ФБ статуси на Груевски

Сите држави од нашето опкружување забрзано се вооружуваат, но неможат да се вооружуват со брзина како што се вооружува нашата армија. Нашата армија набрзо ќе […]

Хаваријата на мостот ги натера членовите на владата да испаднат на терен и да засукаат ракави

Железничкиот сообраќај во државата е во големи проблеми, да бидеме реални поголеми се шансите да влеземе во ЕУ од шансите да се среди состојбата во […]

Во Велес открив илегална организација за малку ќе паднев и коските ќе си ги искршев поради нив

Нашиот министер за внатрешни работи овие денови е многу рашетан по државата, целта на овие шеткања е тој лично да се увери какви се состојбите […]

Рашковки ќе биде ангажиран од владата за да го дополни буџетот за 2024 година се очекува голем прилив на пари во државната каса

Укината е мерката куќен притвор за Д.Р затоа што доставил гаранција во недвижен имот и репроматеријали кои се доволна гаранција дека ќе остане во државата. […]

Покачените цени на Хамбургерите ја примораа владата да интервенира и со закон да ја регулира картичката на Маричиќ

Инфлацијата го направи своето па индустријата за брза храна односно сендвичарите беа приморани да ги покачaт цените на хабургерите. Покачувањето на цените на Хамбургерите може […]

EfIhjEhiVZjACvmw